DROGA DO ZDROWIA

Zdrowie dla każdego człowieka jest bezcenne, gdy go zabraknie wszystko inne przestaje mieć znaczenie. W obecnych czasach temat zdrowego stylu życia oraz przywracania zdrowia stał się bardzo popularny i podejmowany przez wielu. Czasami, można zaobserwować pewien chaos informacyjny i pogubić się w zalewie informacji. W zależności od wiedzy, doświadczenia, przekonań oraz wartości jakie dany promotor zdrowia wyznaje w dużej mierze zależy kierunek i rodzaj proponowanych terapii. Na łamach bloga spróbuję dziś podjąć się wyzwania opisania krótkiego modelu działań, który z doświadczenia świetnie się sprawdza w przywracaniu równowagi w organizmie i powrotu do zdrowia:)
1. Oczyszczenie Organizmu (pasożyty, grzyby, toksyny, metale ciężkie)
Jeśli chodzi o pasożyty w sposób naturalny świetnie sprawdzają się suszone sproszkowane kurki, świeże pestki dyni, nalewka z orzecha czarnego bądź szarego, sok z kiszonej kapusty, czosnek w zalewie ogórkowej (kiszonej). Dokładne proporcje i przepisy są dostępne bez problemu w internecie ja tu tylko sygnalizuje możliwości, których jest naprawdę wiele. Wśród gotowych już preparatów, można zastosować krople, ekstrakty bądź zioła na pasożyty np. piołun, goździki, orzech, papaje, ziołowe mieszanki i herbatki na pasożyty, wyciąg z pestki grejpfruta. Na rynku jest wiele ciekawych preparatów.
Ważnym elementem w trakcie odrobaczania jest dieta bez cukru, pszenicy i nabiału. Dietę warto rozpocząć na miesiąc przed kuracją aby już osłabić pasożyty i kontynuować po kuracji jak najdłużej. Konieczne jest również zastosowanie dobrego absorbenta toksyn po to by organizm nie zatruł się toksynami, które się wydzielają na skutek odrobaczania. Tu z pomocą przychodzą gotowe do kupienia zawiesiny eliminujące toksyny węgiel aktywny, glinkę białą spożywczą, chlorella, spirulina, zielone koktajle, aloes. Warto też dodatkowo stosować ziołowe herbatki oczyszczające oraz ostropest plamisty, błonnik witalny, młody zielony jęczmień czy korzeń mniszka.
2. Walka z grzybami
Jeśli mamy przyrost grzybów w organizmie to stosujemy dietę bez cukru, pszenicy i nabiału przez min 3 lata. Tu niestety nie ma dróg na skróty. Dodatkowo warto się wspomóc naparem, ekstraktem bądź wyciągiem z kory La pacho, olejek z oregano, aloesem czy zastosować inne dostępne na rynku preparaty pomocne w walce z grzybami. W codziennej kuchni nie powinno zabraknąć również czosnku, cebuli bądź tymianku a dieta powinna być alkaliczna połączona z dobrymi probiotykami i kiszonkami.
3. Oczyszczanie jelit warto stosować minimum 3 – 6 miesięcy, i tu najlepiej zacząć od absorbentów toksyn, które już wymieniłam powyżej z wyjątkiem węgla aktywnego, który zaleca się doraźnie bądź krótkotrwale. A potem przejść na chlorelle, błonnik witalny czy inny wybrany przez siebie sposób, ważne aby dać czas swoim jelitom na dokładne oczyszczenie, nie zapominając o diecie. Ogromnie pomocne jest stosowanie diety rozdzielnej czyli nie łączenie białek z węglowodanami w jednym posiłku.
4. Uszczelnienie jelit to koleiny ważny punkt, można wspomóc się stosując np. kolostrum, aloes, kwas kaprylowy, olej kokosowy, berberynę. Stosujemy dobrej jakości probiotyki, im więcej szczepów tym lepiej, zsiadłe mleko oraz wszelkiego rodzaju kiszonki i zakwasy. Bardzo ważne jest konsekwentnie unikamy konserwantów, żywności przetworzonej, oraz produktów silnie pryskanych czy randapowanych oraz żywności GMO.
5.Stan żołądka
Warto sprawdzić stan ph naszego żołądka. Jest to istotne, gdyż dobrze zakwaszony żołądek stanowi naturalną barię ochronną dla pasożytów oraz jest konieczny do odpowiedniego trawienia. Słabe ph – niski poziom zakwaszenia daje wiele problemów zdrowotnych jak alergie, astmy, egzemy, wypryski, uczucie zgagi, dyskomfort po jedzeniu. Najprostszym domowym sposobem by zbadać stan żołądka jest wypicie sody oczyszczonej (nie zwietrzałej) na czczo i z zegarkiem w ręku. Sprawdzenie czasu ,,odbicia,,. Czyli reakcji kwasu solnego z sodą.
-
Silne odbicie do 40 sek. może być nadkwasota.
-
Od 40-90 sek wyraźne odbicie jest prawidłowe zakwaszony 🙂
powyżej 90 sek słabe odbicie świadczy o niedokwaszonym żołądku i potrzebie go zakwaszenia
Zakwaszamy 10 min przed posiłkiem opcjonalnie np. witamina c w proszku, piołun w kropelkach ( dla osób z podrażnioną śluzówką żołądka), ocet mętny jabłkowy 1-2 łyżki na ¼ szklanki wody, Betaina HCL (tabletki). Test z sody warto cyklicznie powtarzać by monitorować ph żołądka.
6. Równowaga kwasowo – zasadowa
Starając się doprowadzić do równowagi kwasowo – zasadowej organizmu jest kluczem zachowania dobrego zdrowia oraz profilaktyki przeciwnowotworowej, przeciw pasożytniczej i tak naprawdę leczenia każdej choroby. Grzyby, pasożyty, bakterie, nowotwory rozwijają się w kwaśnym środowisku a giną w zasadowym. Więc odkwaszamy organizm !!!!
Metody odkwaszające :
a) Dieta eliminujemy, unikamy lub mocno ograniczamy: cukier, słodyczy, białe pieczywo, alkohol, kawę, czarną herbatę i czerwone mięso, oraz nabiał z wyjątkiem fermentowanych kefirów bądź zsiadłego mleka najlepiej od krowy. Wprowadzamy do jadłospisu jak najwięcej alkalicznych dań, potraw, składników. Np. kasze gryczaną, jaglana tylko z ekologicznych upraw bo w innych czysto jest randap, żytnie pieczywo, drób indyk, zielone warzywa i owoce i koktaile.
b) Minerały – są bardzo ważne w utrzymaniu równowagi kwasowo- zasadowej dobre preparaty w formie cytrynianów działają na poziomie komórkowym i nie wpływają źle na ph żołądka.
c) Zioła – zioła odkwaszające np. podagrycznik, nasiona marchwi, ziele hyzopu baz już gotowe mieszanki odkwaszające.
Reasumując najlepsze efekty to połączenie alkalicznej diety, minerałów i ziół.
Nawadnianie organizmu. Picie wody minimum 2 l dziennie. Do kontroli ph organizmu bardzo pomocne są papierki lakmusowe. Pamiętajmy że stres, używki i niewłaściwa dieta oraz duża aktywność fizyczna mocno zakwasza organizm.
7. Dożywienie organizmu : witaminy, minerały, koenzymy, polifenole, zioła
Gdy wykonamy już pracę z oczyszczaniem jelit, będziemy lepiej przyswajać składniki odżywcze i suplementy. Konieczność suplementacji wynika z słabej jakości żywność, nawet ta uchodzącą za zdrową jest uprawiana na wyjałowionych glebach, warto uzupełnić systematycznie bądź chociażby cyklicznie, każą witaminę a już na pewno te rozpuszczalne w tłuszczach jak : A, E, D3, K2Mk7. Nie możemy zapomnieć tez witaminie C, która jest niezbędna dla naszego zdrowia. Witaminy z grupy B tak zwany (B- Compex), minerały szczególnie magnez, cyn, selen, krzem, jod, koenzymy szczególnie ważny po 30 roku życia koenzym Q10, Kwasy Omega 3, DHA, EPA, związki zawierające polifenole np. zioła, herbaty (zielona, czerwona), owoce i warzywa, nasiona. Jeśli nie prowadzimy zbilansowanej diety bądź mamy wzmożoną aktywność fizyczną czy umysłową to również warto zadbać o aminokwasy. Zioła są wielkim skarbem dla naszego zdrowia sięgajmy po nie jak najczęściej.
Na ten temat suplementacji na pewno kiedyś poświecę oddzielny artykuły bo jest to temat bardzo ciekawy, niezwykle ważny i złożony.
Mam nadzieję, że informację zawarte w danym artykule będą Państwu pomocne, proszę jednak traktować ten tekst wyłącznie jako artykuł informacyjny, a szczegółowy plan terapii zawsze uzgadniać z zaufanym lekarzem prowadzącym. Gdyż co jednemu może służyć innemu może zaszkodzić…